Czechbus 2017

Po několika letech, co jsem sledoval dění na Czechbusu  pouze přes internet, se mi poštěstilo a mohl jsem tento veletrh navštívit osobně. Oproti minulému roku tam letos nebylo příliš novinek. A pokud přeci jen byla, tak v segmentech, které nesleduji.

Moje hlavní cíle na veletrhu byly především stánky Ekovy, kde jsem si konečně mohl z blízka prohlídnout Electrona. Dále pak stánek Škodovky, která zde představovala nový elektrobus E’City s karoserií od Iveca. A na závěr hodně lidmi neoblíbená Sorka. Ta letos ničím sice nepřekvapila. Moderní design nových městských elektrobusů představila již loni. Letos zde ale byla i dieslová verze, kterou jsem v polovině srpna viděl v Hradci Králové na letišti a kterou jsem fotil dost možná i jako první v republice.

A aby to nebylo jen o prohlížení naleštěných autobusů, byl jsem se podívat i v levém křídle, kde byla především technika servisní a informační. Zde byla také Arriva se svých autobusovým simulátorem. Řídit to samo o sobě nebylo v automatu jednoduché, jsem ale rád, že jsem se nechal vyhecovat zkusit si zařídit autobus za deště a ještě v manuálu.

Simulátor autobusu

Jsem 20ti letý student/pracující 😉 , který se už od mala zajímá od hromadnou dopravu a věcí s ní související. Po tom, co jsem se dostal k počítačům, k mým zálibám přibyl i internet, především tvorba webových stránek. Obě tyto záliby jsem často spojoval do jedné a také jsem do toho často řadil i hraní her. Po roce 2010 jsem začal odhalovat i tajemství sociálních sítí a tak jsem také narazil na youtube, kam jsem na konci roku 2012 začal sdílet moje (v té době) rakovinná videa. Všechny své koníčky stále „pěstuji“ a zdokonaluji. Samozřejmě nejsem jen asociál sedící u klávesnice a monitoru. Mám rád turistiku, kterou čas od času spojuji s geocachingem nebo rád filozofuji u půllitru dobrého piva. Hrával jsem tenis a florbal a závodně jsem běhal za Sokol v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *