Kaplického blob opět ožívá

Nápad s pražským blobem opět ožívá. Tuto katastrofu se podařilo odvrátit už jednou, zvládne se to i podruhé? Opravdu chceme hyzdit panorama Letné velkým zelenofialovým čímsi?

Jen si to představte. Stojíte na Karlově mostě a vidíte nádherné panorama Pražského hradu. Otočíte se o kus doprava a tam je blob. Krásná panoramata Prahy jsou jedním z důvodů, proč Praha je na seznamu UNESCO. Už tak Prahu UNESCO upozorňovalo na necitelné zásahy do zástavby a panoramat Prahy, především pak ve spojitosti s výškovými budovami na Pankráci. Opravdu je blob něco, za co stojí kazit to, co zde máme díky mnoha předešlým generacím?

Za další – Praha (a nejen ona) v poslední době hodně zahušťuje zástavbu a chystá velké plány s brownfieldy. Nestálo by za to se snažit blob zasadit někam, kde nebude působit jako pěst na oko? Někam, kde bude přirozenou dominantou?

Nechci se snažit výstavbu takovýchto budov zastavovat, ale chci, aby se přemýšlelo. Přemýšlelo o každém místě v Praze i kdekoli jinde jako o větším prostoru a ne jako o parcele. Architektura a urbanismus je o citlivém přístupu, pojďme ho používat.

Jsem 20ti letý student/pracující 😉 , který se už od mala zajímá od hromadnou dopravu a věcí s ní související. Po tom, co jsem se dostal k počítačům, k mým zálibám přibyl i internet, především tvorba webových stránek. Obě tyto záliby jsem často spojoval do jedné a také jsem do toho často řadil i hraní her. Po roce 2010 jsem začal odhalovat i tajemství sociálních sítí a tak jsem také narazil na youtube, kam jsem na konci roku 2012 začal sdílet moje (v té době) rakovinná videa. Všechny své koníčky stále „pěstuji“ a zdokonaluji. Samozřejmě nejsem jen asociál sedící u klávesnice a monitoru. Mám rád turistiku, kterou čas od času spojuji s geocachingem nebo rád filozofuji u půllitru dobrého piva. Hrával jsem tenis a florbal a závodně jsem běhal za Sokol v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *