Rusku zakázali účast LOH v Pchjongčchangu

Mezinárodní olympijský výbor rozhodl o zákazu startu ruských sportovců na zimní olympiádě v roce 2018 kvůli dopingové aféře s tím, že tzv. čistí sportovci mohou nastoupit pod neutrální vlajkou.

Na toto rozhodnutí čekám už nějakou tu dobu, ale nejsem schopný si ujasnit, zda-li je to spíš dobře nebo spíš špatně. Podle veškerých dostupných informací si Ruský národní olympijský výbor si zaslouží nějaký trest, ale otázka je, zda-li to není až příliš tvrdé. Samozřejmě to zlehčuje to, že olympiády se budou moci zúčastnit ruští olympionici, kteří prokáží, že nebyli do systematického dopingu zapojeni. Zní to nádherně a vypadá to, že vlk se nažral a koza zůstala celá. Má to ale drobný háček.

I když nebude sportovec vystupovat pod ruskou vlajkou, znamená to také, že jeho dres bude muset být neutrální, tedy bez symbolů ruské federace a při případné výhře nebude hrát ruská hymna. Mě osobně by to jako ruského sportovce mrzelo, protože olympiáda není jen o výkonech, ale také o tom, že můžu reprezentovat svou zemi. A absence symbolů státu, za který sportuji, je dle mého největší ostuda.

Jsem 20ti letý student/pracující 😉 , který se už od mala zajímá od hromadnou dopravu a věcí s ní související. Po tom, co jsem se dostal k počítačům, k mým zálibám přibyl i internet, především tvorba webových stránek. Obě tyto záliby jsem často spojoval do jedné a také jsem do toho často řadil i hraní her. Po roce 2010 jsem začal odhalovat i tajemství sociálních sítí a tak jsem také narazil na youtube, kam jsem na konci roku 2012 začal sdílet moje (v té době) rakovinná videa. Všechny své koníčky stále „pěstuji“ a zdokonaluji. Samozřejmě nejsem jen asociál sedící u klávesnice a monitoru. Mám rád turistiku, kterou čas od času spojuji s geocachingem nebo rád filozofuji u půllitru dobrého piva. Hrával jsem tenis a florbal a závodně jsem běhal za Sokol v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *