Jedu správně nebo ne?

6. květen byl pro mě první směnou, která přesáhla 11 hodin. Hodně mě to z počátku děsilo, přeci jen s postupující únavou je pak každá minuta znát, ale kupodivu celou dobu byl poměrně čilý a na nějakou únavu jsem si vůbec nemohl stěžovat.

Tuto dlouhou směnu jsem odjezdil na lince 17, která v současné době jezdí odklonem přes Národní třídu. Jak už vím z minula, musím si dávat pozor na 2 věci – na linku 2 na Staroměstský a na linku 3 v Myslíkově. I když jsem se opravdu snažil, provoz byl hustější, než ve sváteční den a kromě jednoho kola jsem vždy chytl nějakého „brzdiče“.

Ale nějaké zpoždění mě nijak nestresovalo, přeci jen je směna dlouhá a vždy je lepší si všímat provozu než nějakého času. Blbé akorát bylo, že ve smyčce Levského jsem jednu „pauzu“ jen tak tak zvládl dojít na záchod, abych nemusel hlásit pozdní odjezd z konečné a podruhé jsem smyčkou jen prosvištěl.

To byl právě případ, kdy se přede mě dostala na Myslíkově linka 3, která jela až na Modřany. Na obrat jsem měl 7 minut a přijel jsem 4 minuty zpožděný. To je docela optimální stav – za 3 minuty se dá dojet z výstupní do nástupní a tradá zpátky do centra, ovšem smyčka byla nějaká plná. A já jsem několik dalších minut zůstal před výhybkami, ve kterých stála 3 a čekala, až se jí uvolní kolej.

A pro mě dost nepříjemnou situaci jsem pak zavinil při poslední jízdě z Modřan. Užíval jsem si klidnou jízdu, dokonce jsem si v kabině ztlumil hlášení zastávek. Po odjetí z Jiráskova náměstí jsem se pomalu blížil k výhybce, která byla přehozena ve směru na Myslíkovu. Když jsem se k ní blížil, tak se mi nepřehodila, říkám si, že je to divné, ale pak, když zkontroluju Apex, zjistím, že další zastávku mi to hlásí Myslíkovu. Jakože cože? Rychle se kouknu do vlepky, jestli tam není něco o takovémto odklonu a dle očekávání nebylo. Prostě nějaký error, tak jsem si ručně přehodil výhybku, do hlásiče dal standardní kód 17, že to nějak pak vyřeším. Na Národním divadle jsem se znovu podíval do vozového jízdního řádu a našel jsem, kde byl problém. Místo zatahovacího kódu pro linku 17 z Modřan (2037), jsem si nastavil kód pro zatahující výlukovou 3 z Modřan (2237). No příště si to radši několikrát zkontroluji.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..