Když se tramvaj restartuje

15. května jsem se po 2 měsících a 2 dnech dostal na linku 24, což je linka, která v té době byla velmi klidná, protože jízdní řád nebyl vůbec přiškrcený a ke kontrolnímu bodu Svatoplukova ve směru na Kubánské náměstí jsem se mnohdy plížil jak hlemýžď, protože času bylo opravdu moc.

A vůbec to nebylo proto, že bych tramvaj nějak trápil, naopak – jel jsem velmi klidnou jízdu, rozjížděl i brzdil na nižší stupně. Jen jednou jsem musel za brzdu vzít trochu více, protože mi na koleje docela blbě vjelo auto. Jinak jsem se díky tomu klidu mohl opravdu kochat, což se o stavu po „optimalizaci“ jízdních řádů říci nedá.

Za celou směnu se mi stala jen jedna věc, která mě celkem vyděsila. Po odjetí ze zastávky Vosmíkových, kdy jsem projel oblouk směrem k Bulovce, chtěl jsem se podívat na aktuální rychlost. A ona na mě koukala jen černá obrazovka. Zkusil jsem ji nějakým tlačítkem probrat, ale nepomohlo to. Radši jsem zastavil a už už jsem chtěl volat na dispečink, když se na displeji objevil nápis, že mě vítá tramvaj Škoda. Ulevilo se mi, a během 30 vteřin bylo vše v pořádku a já pokračoval dále.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..