S Fialkou na svátek práce

1. květen je známý jako svátek zamilovaných, ale také jako Svátek práce. Původně jsem si měl užívat tento den na náhradách doma, ale den před tím mi v emailu přistála změna směny, takže nakonec jsem od půl šesté večer kroužil na lince 17. Protože jak jinak slavit Svátek práce, než prací v kokpitu tramvaje, že?

Kroužení bylo o to zajímavější, že kvůli havárii inženýrských sítí na nábřeží u zastávky Národní divadlo, 17 jezdila odklonem přes Národní třídu a Myslíkovu. Naštěstí se jim hlášení o odklonu podařilo přidat do hlášení, takže jsem tuto informace nemusel cestujícím hlásit osobně. Akorát nebyl upraven jízdní řád, takže pro řidiče byla povinnost vypisovat „blouděnky“, tedy záznam o jízdě jinou trasou, než určuje jízdní řád.

Jediný problém nastával před zastávkami Staroměstská a Myslíkova, kde se mohlo jednoduše stát, že se před nás dostane linka 2 nebo linka 3, které jedou na čas a tak nás zbrzdí. Samotný odklon přidal na jízdní době mezi Karlovými lázněmi a Jiráskovým náměstím asi 3 minuty, ty se ale daly krásně stáhnout. Ovšem s 2 či 3 před sebou zpoždění klidně vyskočilo i k 5 minutám.

A vůz, se kterým jsem směnu odjezdil, byl pro mě taková třešnička na dortu. Fialová barva je pro pražský provoz hodné atypická a moc jsem se těšil, až se na ní dostanu, což se právě stalo.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..