Sváteční výluková desítka

Druhý květnový svátek a já opět vyjel na koleje v ulicích Prahy. Vzhledem k tomu, že to byla směna před volnem, dostal jsem jen dvoukolovou linku 10, na které jsem strávil 6 hodin a 15 minut. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, čekaly mě hned 2 výluky.

První výluka bylo vyloučení provozu tramvají mezi Karlovým náměstím, Palackého náměstím a Albertovem, což je právě úsek, kudy linka 10 obvykle jezdí. Díky tomu byl zaveden obousměrný odklon přes Bělehradskou ulici na Náměstí Bratří Synků a dále přes Albertov na Výtoň.

Zajímavá situace nastávala na Otakarově, kde kvůli prostoru chybí výhybka a oblouk z Bělehradské ulice do Křesomyslovy ulice a naopak. Naštěstí je tam ale smyčka Náměstí Bratří Synků, přes kterou tak jezdily 10 jak na Řepy, tak na Ďáblice.

Pak po 20. hodině přišla druhá výluka, která zapověděla vjezd tramvajím až do Řep a proto se linky 9 a 10 otáčely skrz vozovnu Motol. Devítky po objízdné koleji a desítky přes halu denního ošetření. Vzhledem k tomu, že jsem byl teprve 4. tramvaj, která končila v Motole, pár lidem jsem cestou po trase z Anděla pomohl s tím se zorientovat, protože přijíždějící tramvaj s orientací Vozovna Motol je evidentně mátla.

Ale celé se to bez jednoho stresujícího okamžiku neobešlo. Pří druhém kole na trase z Albertova na Výtoň mě čidlo nepřeklopilo příznak pro výhybku v palubním počítači a já jsem si ho v ten moment bohužel nezkontroloval. Když jsem se blížil k výhybce před Výtoní, byla postavena do správného směru. Já jsem jen kontroloval čočky, zda-li mám volno a zda-li se výhybka zablokuje. No zablokovala, ale zároveň se mi před tramvají přestavěla do směru na Modřany. Naštěstí jsem čelem zvládl zastavit těsně před ní a dojít si ji přehodit ručně.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..