Czechbus 2017

Po několika letech, co jsem sledoval dění na Czechbusu  pouze přes internet, se mi poštěstilo a mohl jsem tento veletrh navštívit osobně. Oproti minulému roku tam letos nebylo příliš novinek. A pokud přeci jen byla, tak v segmentech, které nesleduji.

Moje hlavní cíle na veletrhu byly především stánky Ekovy, kde jsem si konečně mohl z blízka prohlídnout Electrona. Dále pak stánek Škodovky, která zde představovala nový elektrobus E’City s karoserií od Iveca. A na závěr hodně lidmi neoblíbená Sorka. Ta letos ničím sice nepřekvapila. Moderní design nových městských elektrobusů představila již loni. Letos zde ale byla i dieslová verze, kterou jsem v polovině srpna viděl v Hradci Králové na letišti a kterou jsem fotil dost možná i jako první v republice.

A aby to nebylo jen o prohlížení naleštěných autobusů, byl jsem se podívat i v levém křídle, kde byla především technika servisní a informační. Zde byla také Arriva se svých autobusovým simulátorem. Řídit to samo o sobě nebylo v automatu jednoduché, jsem ale rád, že jsem se nechal vyhecovat zkusit si zařídit autobus za deště a ještě v manuálu.

Simulátor autobusu

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..