Cyklisté na sněhu

Dnes (8.1.) napadlo dost sněhu. Alespoň to pozoruji ve východních Čechách. Nedělo se nic nečekaného. Zácpy, jízda krokem, auta v příkopech a jiné nepříjemné situace. Takže vlastně ve finále to byl naprosto běžný den plný sněhu a nadávání řidičů. A večer přišel poslední klasický příspěvek řidičů na sociálních sítích.

„Tak dnes jsem potkal tuhoto koko… Co k tomu říci. Nic nejlépe přesdržku než udělá někoho nešťastným 😪 Myslím že by měli mít zákaz jízdy jízdy pokud se dá předpokládat mráz a snih neboť nemá zimáky. 🤣“

Nejprve se podívejme na poslední větu. Jako měnit kvůli sněhu na kolech gumy? Pitomost. Gumy se u aut mění proto, že mnohdy jde o každý metr, aby se auto uvedlo do klidu. U kola toto nehrozí. Pokud se něco semele, tak dřív, než dokáže cyklista zabrzdit, bude pravděpodobně na zemi a i kdyby nespadl, hlubší vzorek mu v rychlosti, kterou dokáže ve sněhu vyvinout, v zastavení tolik nepomůže.

A nyní ke zbytku. Jízda na kole ve sněhu je celkem logicky nebezpečnější. Ale to i za volantem auta. Existují bezohlední cyklisté, kteří při sněhu (a nejen při něm 😉 ) jezdí po středu vozovky. To je naprosto spravedlivě odsouditelné. Ale co v případě, kdy jede cyklista tak, jak je zachycen na fotce výše? Vše v pořádku. A že se bojí řidič cyklistu předjet? To je jeho problém a nikoli chyba v kolaři. Nehledě na to, že řidič při řízení drží v ruce mobil a fotografuje (sám v komentářích přiznal, že nejde o žádnou palubní kameru).

A závěrem jeden komentář, který vlastně nádherně shrnul možné soužití cyklistů a řidičů na sněhu: „No a co? 😀 Většina řidičů stejně po tom sněhu neumí jet rychleji než ten cyklista 😀„.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..