Kaplického blob opět ožívá

Nápad s pražským blobem opět ožívá. Tuto katastrofu se podařilo odvrátit už jednou, zvládne se to i podruhé? Opravdu chceme hyzdit panorama Letné velkým zelenofialovým čímsi?

Jen si to představte. Stojíte na Karlově mostě a vidíte nádherné panorama Pražského hradu. Otočíte se o kus doprava a tam je blob. Krásná panoramata Prahy jsou jedním z důvodů, proč Praha je na seznamu UNESCO. Už tak Prahu UNESCO upozorňovalo na necitelné zásahy do zástavby a panoramat Prahy, především pak ve spojitosti s výškovými budovami na Pankráci. Opravdu je blob něco, za co stojí kazit to, co zde máme díky mnoha předešlým generacím?

Za další – Praha (a nejen ona) v poslední době hodně zahušťuje zástavbu a chystá velké plány s brownfieldy. Nestálo by za to se snažit blob zasadit někam, kde nebude působit jako pěst na oko? Někam, kde bude přirozenou dominantou?

Nechci se snažit výstavbu takovýchto budov zastavovat, ale chci, aby se přemýšlelo. Přemýšlelo o každém místě v Praze i kdekoli jinde jako o větším prostoru a ne jako o parcele. Architektura a urbanismus je o citlivém přístupu, pojďme ho používat.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..