Rusku zakázali účast LOH v Pchjongčchangu

Mezinárodní olympijský výbor rozhodl o zákazu startu ruských sportovců na zimní olympiádě v roce 2018 kvůli dopingové aféře s tím, že tzv. čistí sportovci mohou nastoupit pod neutrální vlajkou.

Na toto rozhodnutí čekám už nějakou tu dobu, ale nejsem schopný si ujasnit, zda-li je to spíš dobře nebo spíš špatně. Podle veškerých dostupných informací si Ruský národní olympijský výbor si zaslouží nějaký trest, ale otázka je, zda-li to není až příliš tvrdé. Samozřejmě to zlehčuje to, že olympiády se budou moci zúčastnit ruští olympionici, kteří prokáží, že nebyli do systematického dopingu zapojeni. Zní to nádherně a vypadá to, že vlk se nažral a koza zůstala celá. Má to ale drobný háček.

I když nebude sportovec vystupovat pod ruskou vlajkou, znamená to také, že jeho dres bude muset být neutrální, tedy bez symbolů ruské federace a při případné výhře nebude hrát ruská hymna. Mě osobně by to jako ruského sportovce mrzelo, protože olympiáda není jen o výkonech, ale také o tom, že můžu reprezentovat svou zemi. A absence symbolů státu, za který sportuji, je dle mého největší ostuda.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..