Noc, co nám zavřeli Libeňský most

Málokdy mívám při pivním opojení dobré nápady, ale ten v noci z 18. na 19. ledna za to stál. Toho dne někdy v podvečer proletěla přes sociální média zpráva, že 19. ledna v 1:00 se kvůli havarijnímu stavu bude zavírat Libeňský most pro tramvaje a auta. Ta zpráva byla tak rychlá, že ji často člověk jen zahlédl koutkem oka a už byla pryč.

Shodou okolností jsme se ten večer sešli v jedné nejmenované hospodě u nejmenovaného piva skupina lidí, kteří hromadnou dopravu neberou na lehkou váhu a vášnivě o ní dokáží diskutovat. Samozřejmě témat pro ten večer bylo dost, ale ta nečekanost té zprávy o uzavření Libeňského mostu byla inspirující a zapříčinila, že jsme opustili pohodlí hospůdky a zamířili jsme na zastávku Maniny, kde jsme dále čekali na poslední tramvaj, kterou jsme chtěli přejet přes most.

Samozřejmě jsme si našli odjezdy tramvají a všechny informace nasvědčovaly tomu, že poslední spoj, který pojede v tomto místě přes Vltavu bude linka 94 v 0:51. Bohužel skutečnost byla taková, že to byl první spoj, který už jel po objízdné trase přes Karlín a Maniny vůbec neobsloužil. Byli jsme zklamaní, ale ve finále to bylo lepší než jsme čekali.

Když už jsme nemohli přes most tramvají, tak jsme chtěli jít pěšky, což nás přivedlo k policejní hlídce, která hlídala vjezd na most, skupině lidí z technických služeb umisťující na vozovku poslední betonové zátarasy a také k několika kameramanům či fotografům. Chvilku jsme si tam postáli, pozorovali dění a plni radosti, že jsme měli dobrý nápad, jsme se vytratili k nejbližšímu zdroji piva.

Autor

Anlex

🚋 Řidič tramvaje v Praze. 🚄 Dopravní nadšenec. 🎥 Moderátor/střihač a další v Metrobusu. 🏙ˇMilovník budovatelských strategií. #CitiesSkylines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..